DIY: Bluzka idealna na ćwiczenia!

Szukasz bluzki, która idealnie sprawdzi się podczas treningów, ale także wtedy, gdy jest gorąco lub jeśli preferujesz styl sportowy. Jeśli tak, to idealnie trafiłaś. Mamy prosty tutorial, który pozwoli Ci przerobić zwykły, szary t-shirt w prawdziwie sportową, modną bluzkę treningową! Wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w domu. Dodatkowo nie musisz mieć maszyny, by wykonać tą ozdobną odzież. Zobacz, jak zrobić bluzkę z ozdobnymi pasami na plecach!

Bluzka z ozdobnymi pasami na plecach

Fot. Pinterest.com

Bluzka treningowa z pasami na plecach to prawdziwy krzyk tegorocznej mody. Pozwala nam odsłonić zgrabne, wyćwiczone plecy, a jednocześnie jest bardzo przewiewna. Jej główną zaletą jest to, że możesz wykonać ją samodzielnie w domu. To, co potrzebujesz to:

  • stary t-shirt typu oversize (np. taki jaki znajdziesz tutaj: http://www.okazje.info.pl/odziez-i-obuwie/bluzki-damskie/)
  • dobre, ostre nożyczki
  • kawałek materiału w neonowym kolorze (może być np. top, który już ci się znudził)
  • igła oraz nitka (w prosty sposób przyczepisz nimi ozdobę do materiału, jeśli nie posiadasz maszyny do szycia i zdolności krawieckich)
  • mazak lub mydło krawieckie

Krok po kroku

Pierwszą rzeczą, którą musimy wykonać jest wycięcie dekoltu na plecach. W tym celu najpierw rysujemy sobie wzór, najlepiej w kształcie trójkąta odwróconego kątem do dołu. Następnie przy użyciu dobrych nożyczek wycinamy ten fragment. W międzyczasie, z drugiego kawałka materiału odcinamy trzy pasy grubości ok. 5 cm i tej samej długości odpowiadającej najszerszemu miejscu w wycięciu na plecach. Nie martwmy się – lepiej skrócić paski niż obawiać się, że wycięliśmy za krótkie.

Dopasowujemy paski do wycięcia na plecach oraz odpowiednio skracamy tak, by pasowały. Rozmieszczamy je równomiernie od siebie w odległości ok. 7-8 cm. Dlatego wycięcie powinno być dość głębokie. Za pomocą igły i nitki mocujemy paski do materiału. Możemy użyć do tego również maszyny do szycia, o ile taką posiadamy. Jeśli chcemy, możemy również doczepić do bluzki więcej węższych pasków, co również da ciekawy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *