DIY: Jak zrobić pokrowiec na matę do jogi lub pilatesu?

Wiele z nas chodzi na jogę czy pilates. To zajęcia, na które lubimy zabrać swoja matę. Ale jak ją przenosić, żeby nie trzymać zrolowanej pod pachą? To dość niewygodne, a pokrowce na matę mogą kosztować nawet więcej niż 100 zł! Dlatego osłonkę możemy wykonać samemu.

Jedyne, co potrzebujemy to umiejętności do szycia na maszynie. Poza tym potrzebne nam jest ok 0,5 m płótna, taśma do paska, skórzany skórek, ok 0,5 m innego materiału, np. zamszu. Ponadto wspomniana już maszyna do szycia, nożyczki krawieckie, marker i przybory.

pokrowce i etui-Pokrowiec-worek na matę do jogi
Źródło: Pakamera

Dzięki połączeniu dwóch rodzajów materiału możemy uzyskać wyjatkowy efekt. My połączymy płótno, które jest grube i dobrze chroni z dowolnym innym materiałem, nawet bawełna w kolorowe wzory. Początkowo wycinamy materiał, aby przygotować go do szycia. Główną częścią pokrowca jest materiał o wymiarach: 57 na 47 cm oraz drugi, mniejszy kawałek – 27 na 47 cm. Oprócz tego z pozostałego kawałka potrzebujemy wyciąć okrąg o średnicy 17 cm.

pokrowce i etui-Pokrowiec-worek na matę do jogi
Źródło: Pakamera

Dwa kawałki materiału: bawełnę oraz płótno ze sobą. Składamy jest ze sobą odpowiednio: prawa część do prawej strony. Na dole przypinamy wycięty wcześniej okrag, który będzie stanowił dno naszej torby. Dodatkowo musimy również przypiąć taśmę na pasek, najlepiej na wysokości połowy głównej części torby. Na górze zwijamy materiał tak, by otrzymać pasek o grubości 1 cm. Stebnujemy z tego materiału specjalny tunel, w którym później umieścimy sznurek do ściągania materiału, co zabezpieczy torbę przed otwarciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *