DIY: koszulka idealna do ćwiczeń

Która z nas nie szuka w swojej szafie idealnej koszulki? Każda. Zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się na siłownię, a nie wiemy, co na siebie włożyć. Masz za to w swojej garderobie całą stertę innych, starych t-shirtów o prostym fasonie? Znudziły ci się? Przerób je na modne shirty, którymi zawładniesz całą siłownię i, w których będziesz prezentować się naprawdę pięknie!

Co potrzeba?

Wykonanie takich koszulek jest naprawdę bardzo proste i mało inwazyjne. Co więcej potrzebujesz do nich tylko… dwóch rzeczy! Tak, nic więcej. Wszystko, co musisz mieć pod ręką to:

  • stary tshirt o kroju klasycznego T – luźna forma, doszyte rękawki, klasyczny dekolt
  • dobre, ostre nożyczki

Czas na wykonanie

Wszystko, co potrzebne – jest już pod ręką. Tak naprawdę całość opiera się na odpowiednim, prostym cięciu. Możemy opcjonalnie zaznaczyć sobie miejsca cięcia ołówkiem lub „iść na całość”. Wybierając druga opcję – delikatnie tnij na linii szycia – czyli dokładnie tam, gdzie doszyty jest do korpusu rękawek oraz szyjka. Dzięki temu uzyskasz nieobrobiony top na grubych ramiączkach, tzw. bezrękawnik.

Fot. Pinterest.com

Więcej pracy jest z dołem bluzki. Efektownie wiązanie uzyskasz dzieląc bluzkę na trzy części. Na wysokości 1/3 od dołu należy dokonać cięcia mniej więcej do 1/4 szerokości. całość obetnij na kształt trójkąta, który rozetniesz w połowie. Dzięki temu uzyskasz efektowny ogon, który możesz związać w kokardkę na wysokości pępka. Prezentuje sie znakomicie prawda? Tak niewiele trzeba, by wykonać naprawdę uroczą koszulkę idealną do ćwiczeń! To, co? Gotowe na podbój siłowni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *