DIY: Odmień swoje stare sportowe trampki!

Masz w swojej szafie sportowe trampki, które zdecydowanie już nie nadają się do noszenia? Ich cholewka jest zniszczona, albo po prostu Ci się znudziły? Nie martw się! W prosty sposób możesz je stylowo odmienić stawiając tylko na kilka rzeczy. Zamiast nudnych czarnych trampków – odmień je i stwórz galaktyczne buty!

Galaktyczne buty dla każdego

Stylowe, gwiezdne trampki
Żródło: Pinterest

Aby odmienić buty musisz przede wszystkim postawić na kilka rzeczy. To, czego potrzebujesz to:

  • stare trampki
  • mokre ściereczki
  • farby tekstylne – granatową, białą, fioletową oraz impregnat
  • gąbkę
  • pędzel
  • taśmę papierową
Stylowe, gwiezdne trampki
Żródło: Pinterest

Krok po kroku należy wykonywać poszczególne czynności, by uzyskać naprawdę niepowtarzalny efekt! Przede wszystkim obklej podeszwę obuwia taśmą papierową, by nie zabrudzić jej w czasie malowania. Na samym początku pokryj całą powierzchnię butów niebieską farbą. Całość musi być pomalowana tak, by zakryć podstawowy kolor. Efekt końcowy będzie zależny od tego, jaki jest kolor bazowy danej pary. Po pomalowaniu na podstawowy podkład należy delikatnie, za pomocą gąbeczki na nosić na buty dodatkowe kolory. Najlepiej jest rozmazywać je delikatnie po powierzchni, tworząc swoistego rodzaju efekt przenikania się.

Stylowe, gwiezdne trampki
Żródło: Pinterest

W ten sposób stworzymy niepowtarzalne buty, których nie będzie mieć nikt inny. Gdy połączysz ze sobą poszczególne kolory – różowy, błękitny, ciemny fiolet czy inne, stworzysz absolutnie niesamowity efekt. Następnie za pomocą pędzelków namaluj nieregularne, białe plamki, które będą imitować gwiazdy na niebie. Całość pokryj impregnatem, który będzie chronić farbę.

Masz kolejną parę butów i nie wiesz co z nią zrobić? Żaden problem! Sprawdź koniecznie inne szalone pomysły na stronie Butysportsmenki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *