DIY: Opaska idealna do ćwiczeń

Lubisz związywać włosy do ćwiczeń, ale czasem zdarza się, że jakieś niesforne kosmyki wyrwą na wolność i denerwują podczas wykonywania treningu. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiednia fryzura – zwiąż włosy i przytrzymaj wszystkie włosy specjalną, modną opaską w stylu pin-up girl!

Opaska własnej roboty

Opaska na głowę
Źródło: Pinterest

Szukasz stylowej i modnej opaski na głowę? Zamiast przeszukiwać sklepy i wydawać fortunę – lepiej stworzyć opaskę samej! Wszystko, co potrzebujesz to jedynie:

  • dobre nożyczki
  • igła z nitką
  • duży kawałek materiału

Wykonanie tak efektownej opaski sportowej jest wbrew pozorom naprawdę proste. Wszystko zależy od materiału, na jaki się zdecydujemy. Najlepszy będzie model, który jest lekko rozciągliwy, dzięki czemu bez trudu nasuniemy go na głowę. Rozciągając się możemy wsunąć je nawet wtedy, gdy mamy zrobionego koka. Zmierz obwód głowy i jeśli zdecydowałaś się na mocno rozciągliwy materiał, to odejmij od niego ok. 3 cm.

Opaska na głowę
Źródło: Pinterest

Wytnij z materiału dwa paski o długości tylu centymetrów, ile ustaliłaś wcześniej. Zwiń ich boki z obu stron w lekki rulonik. Połóż oba kawałki materiału na sobie, na kształt X – ważne, by każdy kawałek był identycznej długości. Następnie złóż je ze sobą po przekątnej, aby utworzyć na środku supełek. Końce zszyj ze sobą. Następnie możesz dowolnie rozłożyć lub zsunąć fragmenty materiału tworząc jednocześnie szerszą lub węższą opaskę. To znakomita i piękna ozdoba! Z powodzeniem możesz nosić opaskę nie tylko na siłowni, ale także do innych modnych stylizacji.

opaska na głowę
Źródło: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *