DIY: Wykonaj szybką sukienkę plażową!

Idąc na plażę często zastanawiamy się w co ubrać – słona woda morska, piasek czy kamienie – wszystko to może zniszczyć naszą normalną odzież. Sklepy prześcigają się w przygotowywaniu kostiumów kąpielowych, ale też i akcesoriów plażowych. Możemy znaleźć cały arsenał rzeczy: torby plażowe, bidony, termosy, ale także i kostiumy klapki, czy właśnie sukienki. Niestety często trochę one kosztują, a czy każdemu opłaca się wydawać majątek na coś, co będziemy nosić góra przez dwa tygodnie w roku?

Zrób swoją sukienkę plażową!

Stwórz swoją plażową sukienkę!
Źródło: Pinterest

Własnoręczne wykonanie sukienki plażowej wbrew pozorom nie jest niczym trudnym! Nawet nie potrzebujemy umieć szyć na maszynie. To dopiero zaskoczenie, prawda? Zamiast tego wystarczy dosłownie kilka rzeczy, a sukienka prawie, że zrobi się sama. Wszystko, czego potrzebujesz to:

  • kawałek materiału (o fajnym wzorze lub kolorze, o szerokości trzykrotnie większej niż ty – zmierz swoją szerokość od pachy do pachy – tylko z jednej strony, a następnie odetnij trzykrotną wielkość tej szerokości z materiału – to bardzo ważne, zbyt dużo materiału będzie źle układać się na ciele powodując, chociażby, zbyt duży dekolt, a za mało nie obejmie całego ciała)
  • dwa sznurki lub gumki
  • igła z nitką

Wykonaj sukienkę!

Stwórz swoją plażową sukienkę!
Źródło: Pinterest

Wykonanie sukienki jest bardzo proste. Na obu końcach materiału przyszywamy gumki lub troczki, które powinny być tak długie, jak ramiączka naszego ulubionego topu. Mocujemy je dość dokładnie, aby nie odpadły podczas noszenia. Gdy są przymocowane – gotowe! możemy już nosić sukienkę. Ale jak? Jedną rękę wkładamy przez przeciwległy otwór  (tak jak na obrazku) – a drugą przez drugi. I gotowe!

Stwórz swoją plażową sukienkę!
Źródło: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *