DIY: Jak zmienić za duży t-shirt w stylową bluzkę sportową?

Nie zawsze kupujemy wszystko to, co potrzebujemy… czasem kupujemy zdecydowanie za dużo! Ale nie szkodzi – możemy to przerobić tak, by pasowało do naszych potrzeb. Możemy też znaleźć coś, co już absolutnie nam nie odpowiada i przerobić tak, aby nadawało się dla nas do noszenia. Dziś propozycja – przeróbcie zbyt duży, luźny t-shirt w ciekawą, sportową bluzkę!

Odmień swoją bluzkę!

Bluzka oversizowa DIY
Źródło: Pinterest

Moda na oversizową odzież owszem, panuje – ale nie przesadzajmy. Noszenie zdecydowanie za dużych rzeczy nie jest atrakcyjne. Dlatego jeśli masz w swojej szafie coś aż tak dużego (minimum 2-3 rozmiary), to czas na przemianę! Zobacz nasz prosty tutorial i przekonaj się, co potrzebujesz!

Czas na przeróbki!

Bluzka oversizowa DIY
Źródło: Pinterest

Wykonanie bluzki nie jest tak naprawdę trudne. Przede wszystkim załóż ją na siebie. Oznacz za pomocą mazaka miejsce, gdzie spada Ci z ramion, a także wyznacz linię dekoltu. Następnie zaznacz na dole część, która jest za długa – trzeba będzie ją zwęzić. Zdejmij bluzkę, a następnie za pomocą nożyczek delikatniej odetnij górną część. Pozostanie ona bez obróbki (tak jest teraz modnie), więc zrób to bardzo starannie. Następnie odetnij też nadmiar materiału na dole. Od środka, na linii łączenia dokonać drobnej przeróbki – zwęź bluzkę, zbierając ją na bokach. Dobierz materiał po obu stronach! Dzięki temu bluzka będzie przylegać do ciała. Możesz także zwęzić rękawki, dokładnie w ten sam sposób, co dół bluzki. Dzięki temu nadal będzie ona oversizowa, ale zdecydowanie już nie za duża!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *