Funkcjonalne biustonosze sportowe – jak dobrać rozmiar?

Wydawać by się mogło, że wybór biustonosza sportowego nie powinien dla nikogo stanowić większego wyzwania. Tymczasem jednak warto wiedzieć, że to nie jest kwestia mody, a wygody oraz bezpieczeństwa w czasie ćwiczeń. To one pomagają „utrzymać wszystko na swoim miejscu”, a także zachowują odpowiednią temperaturę ciała w trakcie treningu. Idealnie dobrane będą dobrym rozwiązaniem dla Pań o każdym biuście.

Rozmiar ma znaczenie

Kobiety mają różne piersi i różne rozmiary. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie podtrzymanie piersi w czasie ćwiczeń. Uwzględniamy wymiary kobiety głównie dlatego, że nieprawidłowo dobrany biustonosz sprawia, że kręgosłup jest źle podtrzymany, co prowadzi do bóli karku, ale także i naraża skórę oraz mięśnie na deformację i ból.

Biustonosze Top sportowy biustonosz Palodi Elbrus

Dlatego też wybór biustonosza w dobrym rozmiarze jest niezwykle istotny. W biustonoszu sportowym musimy uwzględnić więc wielkość miseczki, ale również i liczbę centymetrów pod naszym biustem. Musimy ciasno zmierzyć swoje wymiary pod biustem, a następnie odejmujemy od podanego wyniku między 3 a 5 cm. Dzięki temu uzyskamy odpowiednie wymiary. Warto pamiętać, że w przypadku biustonoszy sportowych dolna guma często się rozciąga i dopasowuje do ciała. Co więcej musimy zrobić? Zmierzyć się na wysokości klatki piersiowej, najlepiej w tym miejscu, gdzie znajdują się sutki.Tutaj taśma powinna być luźna. Dzięki temu precyzyjnie określimy wielkość naszych miseczek i dobierzemy idealny biustonosz sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *