Joga – dowiedz się więcej!

Joga to sport, który staje się coraz bardziej trendy. Jest popularny zwłaszcza w tzw. wyższych sferach. Uwielbiają ją znane osoby, zwłaszcza gwiazdy, które chętnie rozciągają się i ćwiczą w wolnych chwilach. Przede wszystkim jednak joga jest sposobem, by zaczęła oddychać nasza dusza – ma przynieść relaks, spokój. Jaka tak naprawdę jest?

Zobacz trendy w jodze!

Sama joga to nie wszystko – oczywiście istnieje coś takiego, jak joga klasyczna, jednak posiada ona wiele odmian, z których każda ma nam coś ciekawego do zaoferowania. Zdecydowanie jogą, która nie stawia tylko na rozluźnienie jest boxing joga. To świetny sposób na ruch dla osób, które lubią zwykły boks, kickboxing czy to, co dynamiczne. Przede wszystkim koncentrujemy się tutaj na ruchach bioder, klatki piersiowej czy ramion. Ważne jest łączenie asany z elementami bokserskimi, ale istotne jest również skoncentrowanie.

Woman exercising in park

Ciekawym wyjściem jest acro joga, czyli połączenie masażu, jogi oraz szeroko pojętej akrobatyki. Liczą się więc ćwiczenia w parach, ale także i koordynacja ruchowa. Jedną z odmian tej jogi jest tzw. flying joga, czyli ćwiczenia, gdzie opieramy się na ciele naszego partnera, dokonując tym samym rozciągania w stanie tzw. nieważkości. Chcąc uprawiać jogę warto zaopatrzyć się w specjalną matę, a wiele jej modeli znajdziecie w porównywarce cen Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/sport-i-hobby/maty-do-jogi/.

Coś, co bez wątpienia zaskakuje to odmiana surfing joga. Co to takiego? Opcja pływania po falach, a jednocześnie uprawiania jogi! Coraz popularniejsze staje się to także na basenach – na ich powierzchni umieszczona jest deska surfingowa, na którego wykonujemy ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *