Legginsy czy dres – jakie spodnie wybrać na fitness?

Smukła sylwetka i doskonałe samopoczucie to główne zalety, jakie zapewnia fitness. Wiele osób przed pójściem na siłownię zastanawia się, czy wybrać przylegające do ciała legginsy, czy też klasyczny dres. Wybór to kwestia indywidualna, należy jednak pamiętać, że strój na fitness powinien być przede wszystkim wygodny i nie krępować ruchów.

Wygoda przede wszystkim

We współczesnym świecie odzież sportowa to nie tylko przysłowiowy dres i trampki. Możliwości jest bardzo wiele, począwszy od nowoczesnych tkanin, poprzez technologie, a na sposobie wykonania skończywszy. Odpowiednio dobrany strój to gwarancja doskonałego samopoczucia, komfortu i efektywnych ćwiczeń. Coraz więcej osób decyduje się na legginsy. Przyznać należy, że jest to rozwiązanie jak najbardziej godne polecenia i zainteresowania – przylegające do ciała legginsy nie krępują ruchów, zapewniają swobodę i wygodę, a co ważniejsze, pozwalają wykonywać praktycznie wszystkie ćwiczenia. Należy jednak pamiętać, że legginsy przylegają do ciała, podkreślając tym samym sylwetkę danej osoby.

Roxy Legginsy Relay ARJNP03025.BRD0

Wiele zalet posiadają również klasyczne dresy. Odpowiednio dobrane, pozbawione niewygodnych gumek i zbyt ciasnych ściągaczy, idealnie sprawdzą się na siłowni. Warto podkreślić, że dres maskuje ewentualne niedoskonałości natury, dlatego też rozwiązanie to w szczególny sposób polecane jest osobą, które zamierzają ukryć niedoskonałości natury.

NIKE Leginsy Just Do It 728002-012

Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby dres był dostosowany do figury i sylwetki osoby ćwiczącej, nie może być ani zbyt ciasny, ani nadmiernie luźny, gdyż będzie utrudniał ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *