Rodzaje biustonoszy sportowych

Biustonosze sportowe to znakomite rozwiązanie dla wszystkich ćwiczących kobiet. Niezależnie od tego, czy biust jest duży, czy mniejszy – biustonosz to obowiązek. Dzięki niemu możemy swobodnie uprawiać sport, bez najmniejszych obaw o nasz kręgosłup i zdrowie. Ważne, żeby miseczka była odpowiednio dobrana, ale oprócz tego istotny jest też sam krój biustonosza. Tutaj do wyboru mamy kilka różnych rodzajów biustonoszy.

Typy biustonoszy sportowych

Wyróżnić można naprawdę sporo biustonoszy sportowych, które świetnie nadają się do noszenia podczas uprawiania sportów. W zależności od tego, co trenujemy, w jakich warunkach oraz częstotliwości – taki biustonosz powinniśmy wybrać. Jakie są modele tego typu bielizny?

  • Staniki kompresyjne to biustonosze, które przeznaczone są kobiet, które posiadają dość mały biust. Piersi są odpowiednio podtrzymane, „blisko” ciała i klatki piersiowej. Jeśli szukamy stanika kompresyjnego dla większych piersi – lepiej jest postawić na model, który gwarantuje podział miseczek.

    Biustonosze Nike - Biustonosz

  • Staniki bezszwowe to idealne rozwiązanie, jeśli chodzimy na zajęcia wymagające od nas większego rozciągania. Sprawdzą się zatem idealnie podczas jogi, pilatesu czy klasycznego stretchingu.
  • Staniki usztywnione zapewniają doskonałą stabilizację, która sprawdzi się w przytrzymywaniu biustu podczas takich sportów jak takewondo czy jujitsu. Lepiej jednak postawić na modele, które nie są regulowane za pomocą rzepów lub haftek.
  • Staniki Shock Absorber, czyli idealne biustonosze podczas ćwiczeń bardzo wysiłkowych i dynamicznych. Świetnie reagują na wstrząsy, dlatego będą idealne np. podczas jazdy konnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *