Jak ubrać się na zumbę?

Zumba to taniec, który jest połączeniem tańców latynoamerykańskich i fitnessu. Opracowana została w latach 90. minionego wieku. To niezwykle dynamiczna i coraz bardziej popularna w Polsce forma aktywności. Sprawdź, w co warto się ubrać idąc na trening! Niech będzie modnie i wygodnie!

W jakim stroju wybrać się na trening zumby?

Legginsy BonPrix Legginsy sportowe, dł. 3/4 937702

Najważniejsze jest, aby strój nie ograniczał naszych ruchów. Odzież nie może krępować ruchów, musi też być bardzo wygodna. Nie musimy stawiać na ubrania szykowne i eleganckie. Wystarczy koszulka typu bokserka lub zwykły T-shirt. Koszulka nie powinna być zbyt obcisła, ale nie może też być za luźna. Jeśli nie chcesz przy dynamicznych podskokach odsłaniać zbyt dużo ciała, postaw na dłuższy model koszulki. W przypadku zumby krój wybranej przez ciebie koszulki nie ma większego znaczenia. Wybierz także kolorowe getry lub legginsy. W przypadku legginsów możesz zdecydować się na długie lub o długości 3/4. Możesz wybrać także dresy ze ściągaczem na dole nogawek. Niezależnie od tego czy wybierzesz koszulkę, bokserkę, legginsy albo dresy wybierz te, które nie mają wystających ozdób, zamków i sznurków. Elementy te będą ci przeszkadzać. Pamiętaj także o założeniu bezszwowej bielizny.

Bawełna czy tkaniny oddychające?

Naszym zdaniem w przypadku zumby lepiej sprawdzi się odzież uszyta z oddychających tkanin. Odzież termoaktywna doskonale odprowadza pot na zewnątrz, po treningu nasze ciało pozostanie suche. Strój do zumby powinien być wygodny, komfortowy, nie za ciasny, ani za luźny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *